کانتینر | قیمت کانتینر | خرید کانتینر | دپوماشین

کانتینر دپوماشین

کانتینر دپوماشین

بزرگترین مرکز تولید ، خرید و فروش کانتینر

تهران – کیلومتر ۱۶ جاده مخصوص کرج - پلاک 182

تهران ، کیلومتر ۱۶ جاده مخصوص کرج – ۴۴۱۹۶۵۹۵

دپوماشین مرکز تولید، فروش و خرید کانتینر

کانتینر حمل و نقل از مهمترین ملزومات در صنعت حمل و نقل کالا و بار می باشد که برای حمل دریایی، زمینی ، ریلی و هوایی استفاده می شود. کانتینر جعبه فلزی مستحکمی است که با ابعاد استاندارد جهانی ۲۰ فوت و ۴۰ فوت تولید می شود. یکی از خدمات شرکت دپوماشین تولید و خرید و فروش کانتینر است. در حقیقت دپوماشین بزرگترین مرکز خرید و فروش کانتینر دست دوم و نو در تهران است که توان تامین سفارشات مشتریان را در تعداد بالا و بصورت مستمر دارد.

شرکت دپوماشین با بیش از ۶۰ سابقه فعالیت در زمینه ساخت کانکس و کانتینر حمل و نقل، قدیمی ترین ، بزرگترین و سرآمد این صنعت در ایران می باشد. این شرکت به صورت سازمانی منشعب به واحدهای مختلفی از جمله فنی و مهندسی، طراحی پلن، ساخت کارگاهی و تعمیرات است. شرکت دپوماشین با دارا بودن محوطه بزرگ کارگاه امکان دپو در مقیاس بالایی کانتینر را دارد. کانتینرهای دپوماشین با گارانتی سلامت دپو ارائه می شود. همچنین کانتینرهای دست دوم موجود در شرکت محصول کشورهایی همچون چین، امریکا، ژاپن و سنگاپور و چندین کشور دیگر می باشند.

کانتینر چیست؟

کانتینر در اصل یک  محفظه‌ فلزی و مستحکم امنی است که مطابق استاندرد خاصی ساخته میشود که این استاندارد شامل ابعاد، استحکام و … است. اصلی ترین کاربرد کانتینر در حمل و نقل می باشد که باعث ایمنی حمل بار، کاهش هزینه و فضا و سرعت عمل می شود. ابعاد استاندارد کانتینر ۴۰ فوت و ۲۰ فوت می باشد. این ابعاد استاندارد باعث تسهیل جابجایی در تمام مقاصد و مبادی می شود.

کانتینرها محفظه ای با بدنه فلزی هستند که در داخل آن و کف از چوب استفاده می شود. چوب استفاده شده در کف کانتینر پالت نامیده می شود. جنس بدنه کانتینر ها از ورق های آهن بوده و از ضدزنگ و رنگ برای عایق کاری آن ها استفاده می شود و در کف آن تخته های روغن اندود قرار می گیرد. کف چوبی برای طول عمر و دوام بیشتر روغن آلود شده است. برای جلوگیری از زنگ زدگی و پوسیدگی در مقابل رطوبت هوا بدنه خارجی کانتینر را با ضد زنگ عایق کاری می کنند.

دپوماشین تولید کننده انواع کانتینر

در صنعت حمل و نقل (دریایی، زمینی و هوایی) انواع مختلفی از کانتینر برای کالاهای مختلفی استفاده می شود. از کالاهای خشک و یا صنعتی تا مواد غذایی فاسد شدنی و شیمیایی و … را می توان با کانتنیر جابجا کرد. کانتینرهای تولیدی دپوماشین مطابق با استاندارهای تولید جهانی است.  شرکت دپوماشین می تواند این محصول را در ابعاد ۲۰ فوت (۶ متری) و ۴۰ فوت (۱۲ متری) به مشتریان عزیز ارائه کند. کانتینرهای دست دوم موجود در شرکت محصول کشورهایی همچون چین، امریکا، ژاپن و سنگاپور و چندین کشور دیگر می باشند. کانتین های ایرانی فقط در اندازه ۲۰ فوتی تولید شده که استاندارد های لازم برای استفاده در کشتیرانی و حمل و نقل دریایی را ندارند.

فروش کانتینر ۲۰ فوت

کانتینر ۲۰ فوت یکی از سایزهای استاندارد در تولید کانتین می باشد. ۲۰ فوت معادل ۶۰۰ سانتی متر و یا همان ۶ متر است. ابعاد کامل محصول برابر است با ۶۰۰ سانتی متر طول ، ۲۳۴ سانتی متر عرض و ۲۲۸ سانتی متر ارتفاع.

فروش کانتینر ۴۰ فوت

سایز استاندارد دیگر محصول ، ۴۰ فوت می باشد. این اندازه معدل ۱۲۰۰ سانتی متر و یا همان ۱۲ می باشد. ابعاد کانتینر ۴۰ فوت برابر است با ۱۲۰۰ سانتی متر طول ، ۲۳۴ سانتی متر عرض ، و ۲۲۸ سانتی متر ارتفاع

مشخصات و ابعاد کانتینر

نوع کانتینرطولعرضارتفاعظرفیت (فوت مکعب)حجم (متر مکعب) داخل
20 فوت20 فوت = ۶٫۰۱ متر8 فوت = ۲٫۳۵ متر8.6 فوت = ۲٫۳۸۶ متر1170 فوت مکعب33 متر مکعب
40 فوت معمولی40 فوت = ۱۲٫۰۲ متر8 فوت = ۲٫۳۵ متر8.6 فوت = ۲٫۳۸۶ متر2088 فوت مکعب67 متر مکعب
40 فوت ارتفاع بالا HQ40 فوت = ۱۲٫۰۲ متر8 فوت = ۲٫۳۵ متر9.91 فوت = ۲٫۷۵۶ متر2412 فوت مکعب77 متر مکعب
45 فوت ارتفاع بالا HQ45 فوت = ۱۳٫۵۲ متر8 فوت = ۲٫۳۵ متر9.91 فوت = ۲٫۷۵۶ متر2797.73 فوت مکعب87 متر مکعب
کانکس و کانتینر دپوماشین

انواع کانتینر و کاربردهای آنها

آیا می دانستید که حدود ۹۰ درصد از محموله های جهان توسط کشتی ها جابه جا می شود؟ جای تعجب نیست که برای گنجاندن چنین حجم وسیعی از کالاها، انواع مختلفی از کانتینرهای حمل و نقل در گردش هستند که هر کدام برای اهداف متفاوتی استفاده می شوند. ما در ادامه رایج ترین انواع کانتینر مورد تقاضای بازار را معرفی می کنیم که کاربری های مختلفی نیز دارند.

کانتینر معمولی

این کانتینرها همه منظوره بوده و به عنوان کانتینر خشک نیز معروف هستند. این کانتینرهای حمل و نقل کاملاً محصور، محافظت شده در برابر عناصر و ضد آب و هوا، با سقف، دیواره های جانبی و کف سفت و سخت هستند. کانتینرهای خشک تا حد زیادی رایج ترین نوع کانتینر هستند و به همین دلیل برای بارگیری بیشتر انواع محموله های معمولی استفاده می شوند. علاوه بر این، کانتینرهای همه منظوره می توانند دارای سازگاری هایی مانند کیسه های لاینر یا مخازن فلکسی برای حمل و نقل انواع خاصی از محموله های فله مایع یا محموله های فله خشک باشند.

کانتینر 40 فوت

کانتینر رک تخت

کانتینر رک تخت دارای کناره های جمع شونده است که می توان آن ها را تا کرد و یک قفسه صاف ساخت. دیوارهای انتهایی به اندازه کافی پایدار هستند بطوریکه امکان ایمن سازی محموله را فراهم می کنند، بنابراین برای حمل و نقل کالاهایی با اندازه بزرگ مانند ماشین آلات سنگین، وسایل نقلیه در مسیر، قرقره های بزرگ و مصالح ساختمانی ایده آل هستند. برخی از کانتینرهای رک مسطح ۴۰ فوتی قابلیت حمل ۴۵ تن بار را دارد.

کانتینر رک تخت

کانتینر سر باز

یک کانتینر با سقف باز دارای یک قسمت قابل تبدیل است که می تواند به طور کامل جدا شود. این نوع برای محموله هایی استفاده می شود که دارای ارتفاع بیش از حد هستند و نمی توانند به راحتی از درب بارگیری شوند، مانند ماشین آلات بلند یا سایر محصولات نهایی سنگین / حجیم که جابجایی و بارگیری آنها فقط با جرثقیل یا پل نورد قابل انجام است. کانتینرهای روباز دارای حلقه های اتصالی به ریل های جانبی بالا و پایین و ستون های گوشه هستند تا محموله را ایمن کنند. این نوع در سایزهای ۲۰ فوت و ۴۰ فوت موجود می باشد.

کانتینر روباز 20 فوت

کانتینر دو درب | کانتینر تونلی

این نوع کانتینر با درهای دو سر کانتینر، به عنوان “کانتینر تونلی” نیز شناخته می شود. کانتینرهای دو درب برای بارگیری و تخلیه سریع کالاها بسیار مفید هستند و فضای وسیع تری را برای کالاهایی مانند فولاد و آهن ایجاد می کنند. هر دو مجموعه از درها دارای مونتاژ قفل یکسان و مهر و موم های محکم برای محافظت از محموله در برابر عوامل هستند.

کانتینر دو درب

کانتینر ارتفاع بلند HQ

کانتینرهای ارتفاع بلند از نظر ساختاری مشابه کانتینرهای معمولی هستند، اما ارتفاعشان در حدود ۱ فوت بلندتر است. این کانتینرها در اندازه های ۴۰ و گاه ۴۵ فوت هستند که در ابتدای این صفحه ابعاد آن را بیان کردیم. در صورتی که ظرفیت حجم بیشتری مورد نیاز باشد از این نوع استفاده می شود. اکثر کانتینرهای بلند دارای یک شکاف در کف در انتهای جلو هستند تا ظرف را روی شاسی به اصطلاح یقه غاز قرار دهد که به آن اجازه می‌دهد پایین‌تر قرار بگیرد و ساختار بلندتری داشته باشد.

کانتینر ارتفاع بلند

کانتینر پهلو باز

نوع پهلو باز، بسیار شبیه به کانتینرهای حمل و نقل معمولی و عمومی هستند، تنها تفاوت این است که درها می توانند به طور کامل از طرفین باز شوند. این ویژگی اتاق و دسترسی بسیار وسیع تری را فراهم می کند که بارگیری و تخلیه مواد را آسان می کند. این نوع در سایزهای ۲۰ و ۴۰ فوت تولید می شود و فضای کافی را برای اقلام بسیار بزرگی که نمی توانند از درهای معمولی جا بگیرند، فراهم می کنند.

کانتینر پهلو باز

کانتینر یخچالی

کانتینر یخچالی برای حمل و نقل محموله های حساس به دما و فاسد شدنی مانند گوشت، میوه ها و سبزیجات استفاده می شود. این نوع برای تنظیم دما به نیروی خارجی متکی است. یخچال ها معمولاً در ۲۰ و ۴۰ فوت تولید می شوند و معمولاً از فولاد هوازدگی معروف به فولاد Cor-ten ساخته می شوند.

کانتینر یخچالی

کانتینر عایق دار

کانتینر عایق دار همانند نوع یخچالی، یک ظرف عایق یا حرارتی دارای یک کنترل دمای تنظیم شده است که به آنها اجازه می دهد تا دمای بالاتری را تحمل کنند. این نوع مجهز به انطباق الکتریکی (کمپرسور مکانیکی) برای خنک کردن یا گرم کردن هوای داخل کانتینر هستند. کانتینرهای عایق شده معمولاً از یک فلاسک خلاء، شبیه به یک بطری “ترموس” ساخته می شوند. به این ترتیب، آنها برای حمل و نقل طولانی مدت محصولاتی مانند غذاها، داروها، اندام ها، خون، مواد بیولوژیکی و مواد شیمیایی مناسب هستند.

کانتینر عایق دار

کانتینر با ارتفاع نصف

کانتینرهای حمل و نقل نیمه ارتفاع برای حمل و نقل محموله های فله ای که سنگین و متراکم هستند طراحی شده اند. این نوع برای حمل و نقل کالاهایی مانند زغال سنگ و سنگ مناسب هستند، بنابراین برای استفاده در صنعت معدن عالی هستند. کانتینرهای نیم‌ارتفاع مرکز ثقل پایینی دارند، بنابراین بهتر می‌توانند بارهای سنگین‌تر را نسبت به نوع معمولی تحمل کنند، که باعث می‌شود آن‌ها همه کاره باشند و به اندازه کافی قوی هستند که در برابر محیط‌های صنعتی ناهموار مقاومت کنند. بارگیری و تخلیه این نوع بسیار آسان است.

کانتینر تانکری

کانتینرهای مخزن یا تانکرها از فولاد قوی یا سایر مواد ضد خوردگی برای حمل و نقل و حفاظت طولانی مدت مواد مایع ساخته شده اند. کانتینر تانکری باید حداقل ۸۰% پر باشد تا از موج خطرناک مایعات در حین عبور جلوگیری شود، اما همچنین نباید بیش از ۹۵% پر باشد وگرنه فضای کافی برای انبساط حرارتی وجود نخواهد داشت.

کانتینر تانکری

لیست قیمت کانتینر

قیمت کانتینر ۱۰ فوتقیمت کانتینر ۲۰ فوتقیمت کانتینر ۴۰ فوت معمولیقیمت ۴۰ فوت ارتفاع بالا HQقیمت ۴۵ فوت ارتفاع بالا HQ
تماس بگیریدتماس بگیریدتماس بگیریدتماس بگیریدتماس بگیرید

مزیت های استفاده از کانتینر برای حمل و نقل

 • بهینه کردن فضای مورد نیاز در کشتی ها، قطار و …
 • بارگیری در مبدا و پلمپ بار تا انتها
 • محافظت از کالا در برابر حوادث طبیعی باد و باران و برف و ..
 • محافظت از کالا در برابر شکستگی ، آسیب دیذگی و سرقت
 • مدیریت راحت مرسوله در مبادی بارگیری ، گمرکی و تخلیه
 • نگهداری لوازم و وسایل و کالا ها در برابر بارندگی و حوادث طبیعی
 • انتقال راحت کالا و بارگیری آسان

برخی نقاط ضعف کانتینرها برای استفاده

 • بالا بودن قیمت کانتینر نو (خرید کانتینر دست دوم صرفه اقتصادی دارد)
 • نیاز دائمی به نگهداری منظم (رنگ‌آمیزی، زدودن زنگ‌زدگی و غیره) یا تعمیر (بال‌ها، قفل درها، قطعات یدکی و غیره)
 • هزینه حمل کانتینر خالی موقع عودت
 • استاندارد سازی اندازه گیری کانتینر، که بر حمل و نقل برخی از کالاهایی که در کانتینرهای شناخته شده قابل حمل نیستند تأثیر منفی می گذارد.
 • مشکلات در زمینه های ترخیص کالا در برخی از کشورها که به کنوانسیون بین المللی کانتینر تنظیم نشده اند.
 • مشکلاتی که برخی کانتینرهای خاص یا کانتینرهای بزرگ ممکن است در بنادر کوچک یا ضعیف با آن مواجه شوند.

شرکت دپوماشین تولید کننده انواع کانکس

شرکت دپوماشین با بیش از ۶۰ سال سابقه تولید در زمینه کانکس و کانتینر مفتخر به ارائه انواع کانکس و همکاری با طیف بسیار وسیعی از مشتریان اعم شخصی و سازمانی بوده است.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت کانکس ، خرید کانکس و یا فروش کانکس و نیز کانکس دست دوم با همکاران ما تماس بگیرید. کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به شما هستند.

تلفن تماس دفتر: ۴۴۱۹۶۵۹۵-۰۲۱ (تماس در ساعات کاری و اداری)

تلفن همراه : ۰۹۳۹۵۰۵۰۳۱۴ (پیامک پاسخ داده نمیشود، لطفا تماس بگیرید)

تلفن دفتر مازندران:۴۴۸۴۲۸۳۰-۰۱۱

صفحه اینستاگرام دپوماشین

کاربرد کانتینر برای ساخت ویلایی و مسکونی

استفاده از کانتینر برای ساخت خانه یکی دیگر از کاربردهای آن است.. جداره ضخیم و دوام بالا و استحکام زیاد باعث شده است که گزینه خوبی برای مصارف بسیار طولانی مدت باشد. از جمله استفاده در پروژه های نگهبانی جنگل ها و سکونت قرارگاه های کوهستانی و شرایط سخت، راهداری ها و …ما در دپوماشین تیم طراحی و ساخت کانتینر ویلایی بسیار مجربی داریم که با استفاده از ابعاد ۲۰ و ۴۰ فوت امکان ساخت مسکونی را داریم.

کانتینر ویلایی یکی از محصولات مسکونی تولیدی دپوماشین است. در این محصول ما با استفاده از کانتینرهای مستعمل، خانه های پیش ساخته با کیفیتی می سازیم که علاوه بر زیبایی عمر بسیار طولانی دارند. ساده ترین حالت ویلایی استفاده از یک ۲۰ فوت و یا ۴۰ فوت است که در بالا معرفی کردیم و یک سکونتگاه خوب است. در صورتی که به دنبال متراژ بالاتر و یا طبقات بیشتر باشید می توان از چند عدد استفاده نمود تا طرح های بسیار زیبایی را ساخت. از مزیت های این محصول استحکام بالا، طراحی شیک و زیبایی منحصر به فرد و سرعت ساخت بالا است. در نمای بیرون این سازه می توان از نماهای شیک مثل ترمووود و یا سایدینگ و یا نمای چوبی استفاده کرد. همینطور میتوان با استفاده از نقاشی و رنگ بندی جلوه بسیار زیبایی بدان داد. در طراحی نمای داخلی هم از انواع کفپوش و دیوارپوش های به روز استفاده کرد. برای آشنایی با خانه های کانتینری کلیک کنید.

#تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به دپو ماشین می باشد.
Call Now Buttonتماس با واحد فروش