قیمت خانه کانتینری

آشنایی با خانه کانتینری| کانتینر ویلایی و مسکونی

کانتینرها علاوه بر استفاده در صنعت حمل و نقل، کاربرد دیگری نیز دارند و در ساخت خانه های پش ساخته به کار می روند. استفاده از کانتینرها برای ساخت خانه محدودیتی برای نتیجه کار ندارد و می توان با استفاده یک چند کانتینر یک محل سکونت از متراژ کم تا متراژهای بالاتر و در چند طبقه ساخت.

کانتینرها دارای ابعاد استاندارد جهانی به طول ۱۰، ۲۰ و ۴۰ فوت هستند (برای اطلاع از ابعاد کانتینر کلیک کنید) بنابراین کوپکترین نوع آن یک فضای ۱۰۰ فوت مربعی دارد که برای استفاده به عنوان محل سکونت کوچک کافی است. با توجه به اینکه کانتینرها پس از حمل توسط کشتی ها از چرخه سرویس و شبکه حمل و نقل خارج می شوند گزینه های مناسبی برای استفاده به عنوان یک خانه پیش ساخته هستند که به عنوان خانه، استودیو، کابین و محیط اداری و … استفاده می شوند. دلایل زیادی برای استفاده از آنها وجود دارد. طراحی مفهومی و مدرن، صرفه اقتصادی خرید و نگهداری و بازیافت از دلایل آن است. ما در اینجا قصد داریم تا خانه کانتینری را معرفی کنیم و در مورد آنها صحبت کنیم.

خانه کانتینری

خانه کانتینری چیست؟

خانه کانتینری، خانه های پیش ساخته ای است که با استفاده یک یا چند کانتینر استفاده شده و خارج از شبکه حمل و نقل ساخته می شود. در حقیقت کانتینرها شاکله اصلی این خانه های پیش می باشند و تمامی امکانات از نمای بیرون تا عایق بندی داخلی و امکانات رفاهی بر روی آنها نصب می شود. این خانه های آماده در بازار به نام های کانتینر ویلایی و یا مسکونی و کانکس ویلایی نیز شناخته می شوند.

خانه کانتینری چه مزیتی هایی دارد؟

  • پیش ساخته بودن

این خانه ها به صورت پیش ساخته عرضه می شوند، بنابراین از زمان سفارش تا نصب در محل چیزی مابین ۴ تا ۸ هفته زمان می برد. تمامی محاسبات و ملاحضات فنی و مهندسی در هنگام ساخت رعایت شده و بلافاصله پس از نصب قابل سکونت هستند.

  • سهولت حمل و نقل و انتقال به محل نصب

با توجه به استاندارد ابعادی کانتینرها در شبکه حمل و نقل، جابجایی آنها بسیار آسان بوده و بدون مشکل است.

  • هزینه قابل پیش بینی ساخت

برای ساخت خانه های کانتینری، یک قیمت پایه وجود داشته و ثابت است. قیمت نهایی با اعمال هزینه های تحویل در محل، آماده سازی محل نصب، فونداسیون، مونتاژ و اتصالات تاسیسات که تنها هزینه های متغیر هستند قابل محاسبه می باشد.

  • بازیافتی بودن این خانه و دوستدار طبیعت

کانتینر ویلایی ساخته شده با توجه به استفاده از یک محصول مستهلک صنعتی دیگر، دوستدار طبیعت است. همچنین متریال مورد استفاده و مضر طبیعت همچون سیمان در این خانه ها در حداقل مقدار و یا هیچ مصرف می شود.

قیمت کانتینر ویلایی

معایب خانه های کانتینری چیست؟

لزوما با استفاده از کانتینر فرسوده ساخته نمیشوند.

خانه های کانتینری اکثرا با استفاده از کانتینر دست دوم «یک بار مصرف» ساخته می شوند. کانتینرهای مورد استفاده اصولا سالم، دارای فرم مناسب و بدون تو رفتگی و زنگ زدگی هستند. هر چند در صورت وجود عیب و ایراد، تعمیرات اساسی بر روی آنها انجام می شود. با اینحال این خانه ها نسبت به خانه های سنتی حجم بیشتری از فولاد را استفاده می کنند ولی در مقابل مصرف سیمان و بتن ندارند که برای طبیعت بسیار مضر می باشد.

وجود برخی مشکلات در سازه کانتینر

کانتینرها برای حمل و نقل طراحی شده اند از این رو گوشه ها دارای استحکام بسیار بالایی برای تحمل بار روی گوشه ها را دارند. سقف نسبت به گوشه ها ضعیف تر است بنابراین برای ساخت خانه ویلایی پیش ساخته بایستی سقف تقویت شود. اینها در محاسبات فنی و مهندسی لحاظ می گردد به طوری که محصول نهایی بسیار مقاوم و مستحکم در برابر عوامل آسیب زننده همچون زلزله و یا سیل هستند.

خانه کانتینری در ایران

کانتینر ویلایی عایق هستند

کانتینر ویلایی ساخته عایق صوتی و حرارتی است. برای عایق بندی این خانه ها از فوم پلی یورتان و یا پشم شیشه استفاده می شود. انتخاب عایق بر اساس طراحی، متراژ و غیره می باشد.

نمای خارجی خانه های کانتینری چگونه است؟

برای نمای خارجی کانتینر مسکونی پیشنهادهای مختلفی می توان داشت. با اینحال طرح های ساده و رنگ آمیزی مناسب نیز می تواند طرح پست مدرن خوبی باشد. یکی از از بخش های مهم در نمای خارجی سقف است که می توان در طرح های مختلف تولید شود.

  • سقف ساده مسطح
  • سقف نشیمن که می توان همانند یک روف گاردن باشد.
  • سقف شیبدار
  • سقف دارای تراس پشت بام

کانتینر مسکونی

خانه های کانتینری برای مکان های روستایی ، باغی و جنگلی و مزارع مناسب هستند. هرچند استفاده از این خانه ها به تازگی در ایران رواج پیدا کرده ولی در کشورهایی چون آمریکا در محدوده های خارج شهر به وفور دیده می شود. این خانه ها دارای حداقل عمر ۲۵ سال می باشند که در صورت مراقبت و نگهداری خوب بسیار بیشتر از این عدد خواهد بود. خانه های ساخته شده از کانتینر ارزش خرید دارند و شما می توانید در آینده آن را بفروشید و یا به جای دیگری انتقال دهید

شرکت دپوماشین با ۶۰ سال قدمت تجربه و دانش لازم برای ساخت خانه های پیش ساخته استاندارد را دارد. شما می توانید برای مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید و در خصوص شرایط سفارش و قیمت کانتینر ویلایی و مسکونی راهنمایی لازم را دریافت کنید. شرکت دپوماشین تولید کننده انواع کانکس از جمله اداری، سرویس بهداشتی ، نگهبانی ، فروشگاهی و … می باشد.

1 پاسخ

دیدگاه ها غیر فعال است.